Razvoj računalniško-informacijske tehnologije je vedno bolj impresiven. Še nedolgo nazaj je veljalo, da mora spletna stran imeti vse svoje informacije shranjene na enem strežniku. Dandanes pa je gostovanje v oblaku vedno bolj popularno, saj ima številne prednosti. Deluje tako, da so video, avdio in drugi podatki shranjeni na več strežnikih. To je zelo uporabno za zagotavljanje nemotenega delovanja v primerih visokega obiska, izpada enega ali več strežnikov in podobno. Obenem pa je mogoče nadgraditi strojne zmogljivosti samega strežnika v primeru, da se potrebe naše spletne strani povečajo.
Kazalo strani:
Kako deluje gostovanje v oblaku?
Napredek virtualnih strežnikov nam omogoča, da lahko v navideznem 3D okolju poganjamo številne aplikacije za raznovrstne namene. Enako je mogoče storiti z gostovanjem v oblaku, saj deluje preko enega ali več virtualnih strežnikov. Tako se moč strojne opreme, ki je potrebna za poganjanje ene ali več spletnih strani porazdeli. To pa omogoča, da je domena vedno dostopna, tudi če pride do izpada delovanja strežnika.
Velika prednost gostovanja v oblaku je razširljivost ali prilagajanje delovanja strežnikov določenim zahtevam. Če zahteve spletne strani rastejo oziroma se vedno povečujejo, je mogoče zakupiti več pasovne širine in drugih zmogljivosti. S tem se tudi močno olajša nadgradnja spletne strani v primeru, da se poveča obisk, se pojavijo zahteve po gostovanju večjega števila podatkov ter podobno.
Gostovanje spletne strani na stroškovno učinkovit način
Ohranjanje nizkih stroškov je pomemben del pri vzdrževanje vsake domene, strežnika in druge računalniške tehnologije. Enake zahteve pa ima tudi vsako gostovanje spletne strani, saj je potrebno na učinkovit način ohranjati več elementov v delujočem stanju. Novejši virtualni strežniki so pogosto najboljša izbira za poganjanje ene ali več domen strani na spletu, saj so zelo prilagodljivi na zahteve uporabnika. To pa tudi omogoča znižanje stroškov, saj ni potrebe po zakupu dodatnih strežnikov, specifične programske kode in podobno.
Velika prednost gostovanja spletnih strani na virtualnih strežnikih, so nižji stroški.
Ker ni potrebe po zakupu več strežnikov ali vzdrževanju računalniške opreme, je tudi omenjeno gostovanje cenejše. Zakupiti je mogoče samo zmogljivosti, ki jih dejansko potrebujemo, kar omogoča zelo stroškovno učinkovito vodenje celotne spletne strani.
Visoka zanesljivost delovanja in varovanje podatkov
Ne glede na strežnik, ki ga bomo zakupili za spletno stran, je na spletu vedno veliko nevarnosti. Nepridipravi, virusi in drugi nezaželeni elementi vedno predstavljajo nevarnost na spletu. Tukaj pa je gostovanje spletnih strani v oblaku en korak pred omenjenimi nevarnostmi, saj so podatki shranjeni na več strežnikih. Tudi, če se zgodi, da izgubimo podatke na določenem strežniku, so te še vedno na voljo drugje. Zato je zelo majhna nevarnost, da bi zaradi hekerskih napadov ali drugih težav izgubili dragocene podatke na spletni strani.
Obenem pa je sistem gostovanja v oblaku narejen tako, da se neprestano izdelujejo varnostne kopije. V primeru nedelovanja ali drugih težav, je mogoče shranjene varnostne kopije hitro obnoviti in spletno stran vzpostaviti v delujoče stanje. Pred nepridipravi in virusi pa se uporablja vrhunska zaščita, ki preveri identiteto uporabnika v več korakih, zato je možnost odtujitve podatkov zelo majhna.
Objave iz iste kategorije:
- Različne tehnologije za web hosting
- Je brezplačno spletno gostovanje dobra izbira?
- Digitalni certifikat za zaščito naše spletne strani
- Prednosti profesionalne izdelave poslovne spletne strani
- Kaj je cPanel in kaj vse vam omogoča?
- Ugodno spletno gostovanje za podjetja in posameznike
- Magento – platforma za e-trgovino z odprtokodnim ekosistemom