Morda vas bo presenetilo dejstvo, da je na svetu registriranih že več kot 130 milijonov domen s končnico .com, število .si domen pa se približuje številki 130 000? Ker so torej trendi na tem področju še vedno v porastu, ni nič nenavadnega, da je odlično prosto domeno najti vse težje.
Če svoje domene še nimate, vsekakor ni nujno, da izberete eno od omenjenih. Na voljo so tudi tematske domene, ki so v zadnjih letih prav tako postale zelo priljubljene. Sicer pa: ali sploh veste, kako se preveri domeno, če je sploh še prosta.
Kazalo strani:
Možnosti za preverjanje prostih domen
Če ne veste, kako se preveri domeno, imate na voljo več različnih možnosti. Ena od njih je ta, da obiščete spletno stran enega od registratorjev in v okence za preverjanje domen vpišete želeni naslov. Druga možnost pa je, da obiščete spletno stran, ki je namenjena izključno samo za preverjanje domen. Tudi v tem primeru morate v okence napisati želeno domeno, nato pa klikniti na gumb preveri.
Počakati boste morali nekaj sekund, da orodje preveri domeno. Izpišejo se vam podatki o možnosti registracije. Če je želena domena že na voljo, se vam prikaže zelena kljukica, poleg pa napis, da je domena še prosta za registracijo.
Preberite si še naslednji članek: Kaj je cPanel in kaj vse vam omogoča?
cPanel omogoča enostavno upravljanje vašega spletnega mesta, e-poštnih računov, podatkovnih baz in še več. Ena od odličnih lastnosti plošče cPanel je, da je uporabniku zelo prijazna. Tudi če niste tehnično podkovani, boste lahko zlahka uporabljali cPanel.
Zasedena domena
Če je želena domena že zasedena, ste na strani za preverjanje domen obveščeni tudi o tem. V tem primeru boste seznanjeni z nekaj podatki o sami domeni pa tudi o njegovem lastniku. Izvedeli boste, kdaj domena poteče, kje je bila registrirana, na katere strežnike kažejo zapisi DNS, kakšen status ima domena, kdaj je bila registrirana ter komu pravzaprav pripada.
Količina prikazanih podatkov je zlasti odvisna od domenske končnice, obenem pa tudi od tega, ali se je njen lastnik odločil za WHOIS zaščito. Slednje pomeni zaščito, ki zakrije podatke o nosilcu domene. Vsekakor pa je dobro vedeti, da storitev ni kompatibilna z vsemi domenskimi končnicami.
Preberite si še naslednji članek: Kako se klonira disk?
Če kupujemo nov ali večji disk in ne bi radi na novo vzpostavili celotnega operacijskega sistema, nam lahko v tem primeru kloniranje diska prihrani veliko časa. Enako velja za diske na katerih imamo večjo količino podatkov in bi jih radi zamenjali ali nadgradili.
Preverjanje tematskih domen
Ko boste preverjali domene, se vam splača preveriti tudi tematske; takšne, ki so povezane z vašim poslom oziroma dejavnostjo vaše strani na spletu. To velja zlasti za tiste, ki nameravate postaviti svojo spletno stran v angleškem jeziku.
Objave iz iste kategorije:
- Kaj je cPanel in kaj vse vam omogoča?
- Prednosti profesionalne izdelave poslovne spletne strani
- Ustvarimo identično kopijo trdega diska ali SSD-ja
- Napredno gostovanje spletne strani
- Različne tehnologije za web hosting
- Je brezplačno spletno gostovanje dobra izbira?
- Digitalni certifikat za zaščito naše spletne strani